פנסיה ופיצויים

בעידן שבו התפטרות והחלפת מקום עבודה הם חלק טבעי במסלול קריירה לגיטימי, חשוב כי העובדים ידעו מה מותר לעשות ומה אסור לעשות כאשר מדברים על החיסכון הפנסיוני, ההמשכיות שלו והמיסוי של כספי הפיצויים.

במשרד רו"ח סיונוב ניסים, עובדים עם אנשי ונשות מקצוע, אנשים מובילים בתחומם המספקים שירותי שכר, חישובי פנסיה ופיצויי פרישה. אנו מבצעים אומדנים הן ברמה תקופתית והן ברמה השנתית עבור כלל לקוחותינו לביצוע ההפקדות ותיכנוני הפנסיה והפיצויים כאמור להטבות מס ותכנוני פרישה.

פנסיה

בישראל קיים חוק פנסיה חובה. החל משנת 2008, יש לבטח את כל העובדים בביטוח פנסיוני, באמצעות הפרשות של המעסיקים ושל העובדים.
חובת הפרשה לפנסיה מוטלת הן על העובד והן על המעסיק. העובד לא יכול לוותר מרצונו על ההפרשות לפנסיה (למשל, כדי להגדיל את ההכנסה).
כחובת השכיר להפרשה חודשית, כך גם העצמאי- עצמאים שאינם מפרישים לפנסיה חשופים לקנס. במקביל, ההפרשות לפנסיה מזכות את העצמאים בהטבות מס.

פיצויים

עובד שפוטר לאחר שהועסק במקום עבודה במשך לפחות שנה – זכאי לפיצויי פיטורים.
קיימת דעה שגוייה רווחת, כי במקרה התפטרות העובד הוא אינו זכאי כלל לכספי פיצויים כלשהם. הדבר אינו נכון ומדויק, הואיל והכספים שנצברו לזכותו בקופת הפיצויים לאורך זמן עבודתו הינם עבור מקרים כמו אלה.

מתחילים להעסיק עובדים בעסק שלכם? מעוניינים לקבל מענה חשבונאי כולל חשבות שכר, פנסיה ופיצויים מקצועית?
אתם שכירים ומבקשים לבדוק זכאותכם מול המעסיק ורשויות המס? פנו אלינו ונשמח לייעץ לכם ללא עלות או התחייבות.

ניסים סיונוב
ניסים סיונוב

ניסים סיונוב, רואה חשבון מוסמך (C.P.A (ISR , בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות וחבר לשכת רואי חשבון. הקים את המשרד הפועל משנת 2016 ולו קהל לקוחות נרחב ומגוון.

פנו אלי לתיאום שיחה»